WOJSKO - W armii fińskiej regulaminowym obowiązkiem każdego żołnierza było korzystanie z sauny raz w tygodniu. żołnierze fińscy ściśle przestrzegali tej zasady nawet w najprymitywniejszych warunkach frontowych w czasie ostatnich dwu wojen światowych.

Wiecej o saunie znajdziecie TU 

SP Facebook

Jak trafić

 

Jeszcze nie wiesz jak do nas dojechać? To bardzo proste! Prosta droga własnym samochodem, łatwy dojazd komunikacją miejską lub PKP ze wszystkich okolicznych miast i centralna pozycja na mapie Górnego Śląska oraz położenie na skrzyżowaniu głównych szlaków komunikacyjnych (A4 i DTŚ) ułatwiają spotkanie się w naszej saunie.

 

 

Nasz adres:

ul. Leśna 10 (wejście od ul. Żelaznej na dzwonek!)
Chorzów Batory

tel. 032 246 79 19

skype: thermasilesia

 

 

Dojazd samochodem z kierunku:

Kraków - Autostrada A4

samochodem: autostradą A4 Kraków-Chorzów Batory. Na końcu autostrady zjeżdżamy na Chorzów Batory - jedziemy ul. Batorego prawie do końca (1 km) po prawej stronie mijamy stację benzynową, przychodnię i aptekę Adomed. Droga skręca nieco w prawo - po lewej strony Dom Kultury Batory, po prawej przystanek autobusowy i kwiaciarnia - skręcamy w ulicę Zelazną - na rogu sklep z artykułami rehabilitacyjnymi. Po prawej i lewej Huta Batory - przejeżdżamy przez tory kolejowe. Na końcu ul. Żelaznej po prawej stronie - budynek sauny (róg ul. Leśnej).

Wrocław/Opole/Gliwice - Autostrada A4

Autostradą A4 - zjazd Chorzów - jedziemy ul. Batorego prawie do końca (1 km) po prawej stronie mijamy stację benzynową, przychodnię i aptekę Adomed. Droga skręca nieco w prawo - po lewej strony Dom Kultury Batory, po prawej przystanek autobusowy i kwiaciarnia - skręcamy w ulicę Zelazną - na rogu sklep z artykułami rehabilitacyjnymi. Po prawej i lewej Huta Batory - przejeżdżamy przez tory kolejowe. Na końcu ul. Żelaznej po prawej stronie - budynek sauny (róg ul. Leśnej).

1. Stara E40 (Droga krajowa Nr 4) przez Bytom - Chorzów - Chorzów Batory - nie polecam - dużo skrzyzowań ze światłami

Drogowa Trasa Średnicowa

2. droga przez Zabrze - Rudę Śląską Chebzie - Drogową Trasę Średnicową (DTŚ - główny szlak komunikacyjny Śląska) Na DTŚ drugi zjazd na Chorzów Batory - przejeżdżamy obok stadionu Ruchu Chorzów - skrzyżowanie z ul. Armii Krajowej - dworzec kolejowy PKP Chorzów Batory- wjeżdżamy pod most kolejowy - jedziemy ul. Batorego po prawej stronie Dom Kultury Batory droga skręca - pierwsza w lewo ul. Dyrekcyjna - na rogu mała apteka- skręcamy w nią - przejeżdżamy obok gmachu Dyrekcji Huty Batory, szpitala. Gdy skończy się ul. Dyrekcyjna skręcamy w prawo w ulicę Żelazną - na rogu sklep z artykułami rehabilitacyjnymi. Po prawej i lewej Huta Batory - przejeżdżamy przez tory kolejowe. Na końcu ul. Żelaznej po prawej stronie - budynek sauny (róg ul. Leśnej).

 

Warszawa/Łódź/Częstochowa

Dojeżdżamy do zakorkowanych Katowic (można zjechać wcześniej na autostradę A4 Kraków - Chorzów Batory w kierunku Chorzowa oczywiście). Na rondzie w Katowicach jedziemy prosto w kierunku Opole/Bytom. Musimy sie uzbroić w chwilę cierpliwości - Katowice są "rozkopane" jedziemy cały czas prosto i wreszcie jest Drogowa Trasa Średnicowa - DTŚ ;-) - Kierunek Ruda Śląska/Gliwice.Na DTŚ drugi zjazd na Chorzów Batory - przejeżdżamy obok stadionu Ruchu Chorzów - skrzyżowanie z ul. Armii Krajowej - dworzec kolejowy PKP Chorzów Batory- wjeżdżamy pod most kolejowy - jedziemy ul. Batorego po prawej stronie Dom Kultury Batory droga skręca - pierwsza w lewo ul. Dyrekcyjna - na rogu mała apteka- skręcamy w nią - przejeżdżamy obok gmachu Dyrekcji Huty Batory, szpitala. Gdy skończy się ul. Dyrekcyjna skręcamy w prawo w ulicę Żelazną - na rogu sklep z artykułami rehabilitacyjnymi. Po prawej i lewej Huta Batory - przejeżdżamy przez tory kolejowe. Na końcu ul. Żelaznej po prawej stronie - budynek sauny (róg ul. Leśnej)

 

Poznań/Tarnowskie Góry/Bytom

W Tarnowskich Górach należy się kierować na Bytom, w Bytomiu na Chorzów, w Chorzowie na Chorzów Batory - na estakadzie skręcamy zgodnie z drogowskazem. Jedziemy cały czas prosto ul. Dąbrowskiego, gdy się skończy skręcamy w lewo (hotel Prima po lewej stronie) i prosto ul. Armii Krajowej przed dworcem kolejowym Chorzów Batory skręcamy w prawo pod most kolejowy - jedziemy ul. Batorego po prawej stronie Dom Kultury Batory droga skręca - pierwsza w lewo ul. Dyrekcyjna - na rogu mała apteka- skręcamy w nią - przejeżdżamy obok gmachu Dyrekcji Huty Batory, szpitala. Gdy skończy się ul. Dyrekcyjna skręcamy w prawo w ulicę Żelazną - na rogu sklep z artykułami rehabilitacyjnymi. Po prawej i lewej Huta Batory - przejeżdżamy przez tory kolejowe. Na końcu ul. Żelaznej po prawej stronie - budynek sauny (róg ul. Leśnej)

 

Katowice

Silesia City Center - jedziemy Drogową Trasą Średnicową (DTŚ) Kierunek Ruda Śląska/Gliwice.Na DTŚ drugi zjazd na Chorzów Batory - przejeżdżamy obok stadionu Ruchu Chorzów - skrzyżowanie z ul. Armii Krajowej - dworzec kolejowy PKP Chorzów Batory- wjeżdżamy pod most kolejowy - jedziemy ul. Batorego po prawej stronie Dom Kultury Batory droga skręca - pierwsza w lewo ul. Dyrekcyjna - na rogu mała apteka- skręcamy w nią - przejeżdżamy obok gmachu Dyrekcji Huty Batory, szpitala. Gdy skończy się ul. Dyrekcyjna skręcamy w prawo w ulicę Żelazną - na rogu sklep z artykułami rehabilitacyjnymi. Po prawej i lewej Huta Batory - przejeżdżamy przez tory kolejowe. Na końcu ul. Żelaznej po prawej stronie - budynek sauny (róg ul. Leśnej)

Sauna znajduje się 5 km od ronda w Katowicach - jeśli już jesteś na rondzie jedź w kierunku Opole/Bytom (budynek ING Bank Śląsk - duży trudno nie zauważyć) Musimy sie uzbroić w chwilę cierpliwości - Katowice są "rozkopane" jedziemy cały czas prosto i wreszcie jest Drogowa Trasa Średnicowa - DTŚ ;-) - Kierunek Ruda Śląska/Gliwice.Na DTŚ drugi zjazd na Chorzów Batory - przejeżdżamy obok stadionu Ruchu Chorzów - skrzyżowanie z ul. Armii Krajowej - dworzec kolejowy PKP Chorzów Batory- wjeżdżamy pod most kolejowy - jedziemy ul. Batorego po prawej stronie Dom Kultury Batory droga skręca - pierwsza w lewo ul. Dyrekcyjna - na rogu mała apteka- skręcamy w nią - przejeżdżamy obok gmachu Dyrekcji Huty Batory, szpitala. Gdy skończy się ul. Dyrekcyjna skręcamy w prawo w ulicę Żelazną - na rogu sklep z artykułami rehabilitacyjnymi. Po prawej i lewej Huta Batory - przejeżdżamy przez tory kolejowe. Na końcu ul. Żelaznej po prawej stronie - budynek sauny (róg ul. Leśnej)

Auchan - Katowice, Castorama - Chorzów - jedziemy Drogową Trasą Średnicową (DTŚ) Kierunek Ruda Śląska/Gliwice.Na DTŚ drugi zjazd na Chorzów Batory - przejeżdżamy obok stadionu Ruchu Chorzów - skrzyżowanie z ul. Armii Krajowej - dworzec kolejowy PKP Chorzów Batory- wjeżdżamy pod most kolejowy - jedziemy ul. Batorego po prawej stronie Dom Kultury Batory droga skręca - pierwsza w lewo ul. Dyrekcyjna - na rogu mała apteka- skręcamy w nią - przejeżdżamy obok gmachu Dyrekcji Huty Batory, szpitala. Gdy skończy się ul. Dyrekcyjna skręcamy w prawo w ulicę Żelazną - na rogu sklep z artykułami rehabilitacyjnymi. Po prawej i lewej Huta Batory - przejeżdżamy przez tory kolejowe. Na końcu ul. Żelaznej po prawej stronie - budynek sauny (róg ul. Leśnej)

 


Zabrze/Ruda Śląska

Z Zabrza najlepiej kierować się ul. Wolności na Rudę Śląską - Chebzie. Dojeżdżamy do ronda - prosto na Drogową Trasę Średnicową (DTŚ). Na DTŚ drugi zjazd na Chorzów Batory - przejeżdżamy obok stadionu Ruchu Chorzów - skrzyżowanie z ul. Armii Krajowej - dworzec kolejowy PKP Chorzów Batory- wjeżdżamy pod most kolejowy - jedziemy ul. Batorego po prawej stronie Dom Kultury Batory droga skręca - pierwsza w lewo ul. Dyrekcyjna - na rogu mała apteka- skręcamy w nią - przejeżdżamy obok gmachu Dyrekcji Huty Batory, szpitala. Gdy skończy się ul. Dyrekcyjna skręcamy w prawo w ulicę Żelazną - na rogu sklep z artykułami rehabilitacyjnymi. Po prawej i lewej Huta Batory - przejeżdżamy przez tory kolejowe. Na końcu ul. Żelaznej po prawej stronie - budynek sauny (róg ul. Leśnej).

www.mapka.pl - mapa elektroniczna

 

Dojazd PKP

W Chorzowie Batorym zatrzymują się pociągi osobowe z Katowic do Gliwic (główna trasa kolejowa Śląska) oraz pociągi z Katowic do Bytomia. Dojazd z Katowic zajmuje 7 min.

Od dworca kolejowego w Chorzowie Batorym do sauny można dojść na piechotę 5 min po wyjściu z dworca skręcamy pod most kolejowy idziemy ul. Batorego i skręcamy w pierwszą w lewo ul. Żelazną - mijamy tory, po obu stronach mijamy Hutę Batory. Na końcu ulicy (róg ul. Leśnej) budynek sauny wejście od Żelaznej. (dzwonek przy furtce)

www.pkp.com.pl - rozkład jazdy pociągów

Skorzystaj z tańszych biletów turystycznych i wycieczkowych

 

 

 


Dojazd tramwajem

linia 7

linia 20


www.kzkgop.com.pl - rozkład jazdy tramwajów

Tramwaje odjeżdżają z Katowic z ul. 3 Maja - dworzec PKP Katowice (z przystanku po drugiej stronie ulicy po zejściu z dworcowej estakady dla pieszych (liniami nr 7 lub 36/37 w kierunku Chorzowa Batorego. Podróż trwa 15-25 minut (zależy od pory dnia). Wysiąść przy stacji PKP Chorzów Batory.


Dojazd autobusem

linia - 20 Katowice(PKP-ul. Mickiewicza)- Chorzów Batory(PKP) - Ruda Śląska - Zabrze

linia -22 Chorzów Batory - Siemianowice

linia -23 Katowice(PKP-ul. Mickiewicza)- Chorzów Batory(PKP) - Ruda Śląska - Zabrze

linia -48 Katowice - Ruda Śląska - Chorzów Batory (PKP)

linia -74 Katowice - Siemianowice(PKP) - Chorzów Rynek - Chorzów Batory

linia 139 Bytom - Chorzów Batory(PKP) - Ruda Śląska

linia 632 Katowice - Chorzów Batory(PKP) - Chorzów Rynek

www.kzkgop.com.pl - rozkład jazdy autobusów

W autobusach i tramwajach pamiętajcie o skasowaniu biletu za przejazd przez dwa miasta!

 

 

Dojazd PKS

Rozkład Jazdy PKS w Katowicach ul. Stawowa www.tramping.slask.prv.pl
Informacja o rozkładach jazdy z Katowic:
Pociągów - tel. (032) 9436
Tramwajów - tel. (032)251-90-39 lub 257-96-33
Autobusów - tel. (032)251-78-62 lub bezpłatny (0800)16 30 30

Plan Chorzowa

wraz z przeszukiwarką ulic znajdziesz na stronie http://www.chorzow-online.pl/.

Na tej stronie znajdziesz również kilka informacji o życiu kulturalnym w Chorzowie.

Polecamy

Teatr Rozrywki w Chorzowie

Kino

Blisko sauny (2km) znajduje się największe kino na Śląsku z projekcjami trójwymiarowymi IMAX http://www.hpokus.pl/ dojazd tramwajem w kierunku Katowic

Hotel

Hotel Batory

41-500 Chorzów Batory al. Bojowników 46 tel. 032 77 22 686, 246 73 75

Parkowanie

Parkowanie na ul. Leśnej - bezpłatne

Parking strzeżony ul. Szpitalna - 300 m od sauny - dojazd ul. Żelazną (na jednym końcu znajduje się budynek sauny, na drugim zjazd na ul. Szpitalną w prawo)

TAXI

Nasi Klienci najczęściej korzystają z dwóch korporacji taksówkowych - bezpłatnie można zamówic dowolną taksówkę w barze:

Radio - Taxi Chorzów tel. 2 463 463

Trio - Taxi tel. 2 413 213

 
bearwww.com