Najstarsze termy z II w. p.n.e., zostały odkopane w Pompejach. Budowanie ich rozpowszechniło się w I w. p.n.e. W tym okresie przeobraziły się w ogromne kompleksy. Do najsłynniejszych należały termy zbudowane przez cesarzy: Tytusa, Domicjana, Karakallę, Dioklecjana, Konstantyna. Budowane były nie tylko w Rzymie ale na terenie całego imperium np. w Patarze z I w., Paryżu i Hierapolis (Pamukkale) z przełomu II i III w., Trewirze z IV w., Aleksandrii

SP Facebook

Jak trafić

 

Jeszcze nie wiesz jak do nas dojechać? To bardzo proste! Prosta droga własnym samochodem, łatwy dojazd komunikacją miejską lub PKP ze wszystkich okolicznych miast i centralna pozycja na mapie Górnego Śląska oraz położenie na skrzyżowaniu głównych szlaków komunikacyjnych (A4 i DTŚ) ułatwiają spotkanie się w naszej saunie.

 

 

Nasz adres:

ul. Leśna 10 (wejście od ul. Żelaznej na dzwonek!)
Chorzów Batory

tel. 032 246 79 19

skype: thermasilesia

 

 

Dojazd samochodem z kierunku:

Kraków - Autostrada A4

samochodem: autostradą A4 Kraków-Chorzów Batory. Na końcu autostrady zjeżdżamy na Chorzów Batory - jedziemy ul. Batorego prawie do końca (1 km) po prawej stronie mijamy stację benzynową, przychodnię i aptekę Adomed. Droga skręca nieco w prawo - po lewej strony Dom Kultury Batory, po prawej przystanek autobusowy i kwiaciarnia - skręcamy w ulicę Zelazną - na rogu sklep z artykułami rehabilitacyjnymi. Po prawej i lewej Huta Batory - przejeżdżamy przez tory kolejowe. Na końcu ul. Żelaznej po prawej stronie - budynek sauny (róg ul. Leśnej).

Wrocław/Opole/Gliwice - Autostrada A4

Autostradą A4 - zjazd Chorzów - jedziemy ul. Batorego prawie do końca (1 km) po prawej stronie mijamy stację benzynową, przychodnię i aptekę Adomed. Droga skręca nieco w prawo - po lewej strony Dom Kultury Batory, po prawej przystanek autobusowy i kwiaciarnia - skręcamy w ulicę Zelazną - na rogu sklep z artykułami rehabilitacyjnymi. Po prawej i lewej Huta Batory - przejeżdżamy przez tory kolejowe. Na końcu ul. Żelaznej po prawej stronie - budynek sauny (róg ul. Leśnej).

1. Stara E40 (Droga krajowa Nr 4) przez Bytom - Chorzów - Chorzów Batory - nie polecam - dużo skrzyzowań ze światłami

Drogowa Trasa Średnicowa

2. droga przez Zabrze - Rudę Śląską Chebzie - Drogową Trasę Średnicową (DTŚ - główny szlak komunikacyjny Śląska) Na DTŚ drugi zjazd na Chorzów Batory - przejeżdżamy obok stadionu Ruchu Chorzów - skrzyżowanie z ul. Armii Krajowej - dworzec kolejowy PKP Chorzów Batory- wjeżdżamy pod most kolejowy - jedziemy ul. Batorego po prawej stronie Dom Kultury Batory droga skręca - pierwsza w lewo ul. Dyrekcyjna - na rogu mała apteka- skręcamy w nią - przejeżdżamy obok gmachu Dyrekcji Huty Batory, szpitala. Gdy skończy się ul. Dyrekcyjna skręcamy w prawo w ulicę Żelazną - na rogu sklep z artykułami rehabilitacyjnymi. Po prawej i lewej Huta Batory - przejeżdżamy przez tory kolejowe. Na końcu ul. Żelaznej po prawej stronie - budynek sauny (róg ul. Leśnej).

 

Warszawa/Łódź/Częstochowa

Dojeżdżamy do zakorkowanych Katowic (można zjechać wcześniej na autostradę A4 Kraków - Chorzów Batory w kierunku Chorzowa oczywiście). Na rondzie w Katowicach jedziemy prosto w kierunku Opole/Bytom. Musimy sie uzbroić w chwilę cierpliwości - Katowice są "rozkopane" jedziemy cały czas prosto i wreszcie jest Drogowa Trasa Średnicowa - DTŚ ;-) - Kierunek Ruda Śląska/Gliwice.Na DTŚ drugi zjazd na Chorzów Batory - przejeżdżamy obok stadionu Ruchu Chorzów - skrzyżowanie z ul. Armii Krajowej - dworzec kolejowy PKP Chorzów Batory- wjeżdżamy pod most kolejowy - jedziemy ul. Batorego po prawej stronie Dom Kultury Batory droga skręca - pierwsza w lewo ul. Dyrekcyjna - na rogu mała apteka- skręcamy w nią - przejeżdżamy obok gmachu Dyrekcji Huty Batory, szpitala. Gdy skończy się ul. Dyrekcyjna skręcamy w prawo w ulicę Żelazną - na rogu sklep z artykułami rehabilitacyjnymi. Po prawej i lewej Huta Batory - przejeżdżamy przez tory kolejowe. Na końcu ul. Żelaznej po prawej stronie - budynek sauny (róg ul. Leśnej)

 

Poznań/Tarnowskie Góry/Bytom

W Tarnowskich Górach należy się kierować na Bytom, w Bytomiu na Chorzów, w Chorzowie na Chorzów Batory - na estakadzie skręcamy zgodnie z drogowskazem. Jedziemy cały czas prosto ul. Dąbrowskiego, gdy się skończy skręcamy w lewo (hotel Prima po lewej stronie) i prosto ul. Armii Krajowej przed dworcem kolejowym Chorzów Batory skręcamy w prawo pod most kolejowy - jedziemy ul. Batorego po prawej stronie Dom Kultury Batory droga skręca - pierwsza w lewo ul. Dyrekcyjna - na rogu mała apteka- skręcamy w nią - przejeżdżamy obok gmachu Dyrekcji Huty Batory, szpitala. Gdy skończy się ul. Dyrekcyjna skręcamy w prawo w ulicę Żelazną - na rogu sklep z artykułami rehabilitacyjnymi. Po prawej i lewej Huta Batory - przejeżdżamy przez tory kolejowe. Na końcu ul. Żelaznej po prawej stronie - budynek sauny (róg ul. Leśnej)

 

Katowice

Silesia City Center - jedziemy Drogową Trasą Średnicową (DTŚ) Kierunek Ruda Śląska/Gliwice.Na DTŚ drugi zjazd na Chorzów Batory - przejeżdżamy obok stadionu Ruchu Chorzów - skrzyżowanie z ul. Armii Krajowej - dworzec kolejowy PKP Chorzów Batory- wjeżdżamy pod most kolejowy - jedziemy ul. Batorego po prawej stronie Dom Kultury Batory droga skręca - pierwsza w lewo ul. Dyrekcyjna - na rogu mała apteka- skręcamy w nią - przejeżdżamy obok gmachu Dyrekcji Huty Batory, szpitala. Gdy skończy się ul. Dyrekcyjna skręcamy w prawo w ulicę Żelazną - na rogu sklep z artykułami rehabilitacyjnymi. Po prawej i lewej Huta Batory - przejeżdżamy przez tory kolejowe. Na końcu ul. Żelaznej po prawej stronie - budynek sauny (róg ul. Leśnej)

Sauna znajduje się 5 km od ronda w Katowicach - jeśli już jesteś na rondzie jedź w kierunku Opole/Bytom (budynek ING Bank Śląsk - duży trudno nie zauważyć) Musimy sie uzbroić w chwilę cierpliwości - Katowice są "rozkopane" jedziemy cały czas prosto i wreszcie jest Drogowa Trasa Średnicowa - DTŚ ;-) - Kierunek Ruda Śląska/Gliwice.Na DTŚ drugi zjazd na Chorzów Batory - przejeżdżamy obok stadionu Ruchu Chorzów - skrzyżowanie z ul. Armii Krajowej - dworzec kolejowy PKP Chorzów Batory- wjeżdżamy pod most kolejowy - jedziemy ul. Batorego po prawej stronie Dom Kultury Batory droga skręca - pierwsza w lewo ul. Dyrekcyjna - na rogu mała apteka- skręcamy w nią - przejeżdżamy obok gmachu Dyrekcji Huty Batory, szpitala. Gdy skończy się ul. Dyrekcyjna skręcamy w prawo w ulicę Żelazną - na rogu sklep z artykułami rehabilitacyjnymi. Po prawej i lewej Huta Batory - przejeżdżamy przez tory kolejowe. Na końcu ul. Żelaznej po prawej stronie - budynek sauny (róg ul. Leśnej)

Auchan - Katowice, Castorama - Chorzów - jedziemy Drogową Trasą Średnicową (DTŚ) Kierunek Ruda Śląska/Gliwice.Na DTŚ drugi zjazd na Chorzów Batory - przejeżdżamy obok stadionu Ruchu Chorzów - skrzyżowanie z ul. Armii Krajowej - dworzec kolejowy PKP Chorzów Batory- wjeżdżamy pod most kolejowy - jedziemy ul. Batorego po prawej stronie Dom Kultury Batory droga skręca - pierwsza w lewo ul. Dyrekcyjna - na rogu mała apteka- skręcamy w nią - przejeżdżamy obok gmachu Dyrekcji Huty Batory, szpitala. Gdy skończy się ul. Dyrekcyjna skręcamy w prawo w ulicę Żelazną - na rogu sklep z artykułami rehabilitacyjnymi. Po prawej i lewej Huta Batory - przejeżdżamy przez tory kolejowe. Na końcu ul. Żelaznej po prawej stronie - budynek sauny (róg ul. Leśnej)

 


Zabrze/Ruda Śląska

Z Zabrza najlepiej kierować się ul. Wolności na Rudę Śląską - Chebzie. Dojeżdżamy do ronda - prosto na Drogową Trasę Średnicową (DTŚ). Na DTŚ drugi zjazd na Chorzów Batory - przejeżdżamy obok stadionu Ruchu Chorzów - skrzyżowanie z ul. Armii Krajowej - dworzec kolejowy PKP Chorzów Batory- wjeżdżamy pod most kolejowy - jedziemy ul. Batorego po prawej stronie Dom Kultury Batory droga skręca - pierwsza w lewo ul. Dyrekcyjna - na rogu mała apteka- skręcamy w nią - przejeżdżamy obok gmachu Dyrekcji Huty Batory, szpitala. Gdy skończy się ul. Dyrekcyjna skręcamy w prawo w ulicę Żelazną - na rogu sklep z artykułami rehabilitacyjnymi. Po prawej i lewej Huta Batory - przejeżdżamy przez tory kolejowe. Na końcu ul. Żelaznej po prawej stronie - budynek sauny (róg ul. Leśnej).

www.mapka.pl - mapa elektroniczna

 

Dojazd PKP

W Chorzowie Batorym zatrzymują się pociągi osobowe z Katowic do Gliwic (główna trasa kolejowa Śląska) oraz pociągi z Katowic do Bytomia. Dojazd z Katowic zajmuje 7 min.

Od dworca kolejowego w Chorzowie Batorym do sauny można dojść na piechotę 5 min po wyjściu z dworca skręcamy pod most kolejowy idziemy ul. Batorego i skręcamy w pierwszą w lewo ul. Żelazną - mijamy tory, po obu stronach mijamy Hutę Batory. Na końcu ulicy (róg ul. Leśnej) budynek sauny wejście od Żelaznej. (dzwonek przy furtce)

www.pkp.com.pl - rozkład jazdy pociągów

Skorzystaj z tańszych biletów turystycznych i wycieczkowych

 

 

 


Dojazd tramwajem

linia 7

linia 20


www.kzkgop.com.pl - rozkład jazdy tramwajów

Tramwaje odjeżdżają z Katowic z ul. 3 Maja - dworzec PKP Katowice (z przystanku po drugiej stronie ulicy po zejściu z dworcowej estakady dla pieszych (liniami nr 7 lub 36/37 w kierunku Chorzowa Batorego. Podróż trwa 15-25 minut (zależy od pory dnia). Wysiąść przy stacji PKP Chorzów Batory.


Dojazd autobusem

linia - 20 Katowice(PKP-ul. Mickiewicza)- Chorzów Batory(PKP) - Ruda Śląska - Zabrze

linia -22 Chorzów Batory - Siemianowice

linia -23 Katowice(PKP-ul. Mickiewicza)- Chorzów Batory(PKP) - Ruda Śląska - Zabrze

linia -48 Katowice - Ruda Śląska - Chorzów Batory (PKP)

linia -74 Katowice - Siemianowice(PKP) - Chorzów Rynek - Chorzów Batory

linia 139 Bytom - Chorzów Batory(PKP) - Ruda Śląska

linia 632 Katowice - Chorzów Batory(PKP) - Chorzów Rynek

www.kzkgop.com.pl - rozkład jazdy autobusów

W autobusach i tramwajach pamiętajcie o skasowaniu biletu za przejazd przez dwa miasta!

 

 

Dojazd PKS

Rozkład Jazdy PKS w Katowicach ul. Stawowa www.tramping.slask.prv.pl
Informacja o rozkładach jazdy z Katowic:
Pociągów - tel. (032) 9436
Tramwajów - tel. (032)251-90-39 lub 257-96-33
Autobusów - tel. (032)251-78-62 lub bezpłatny (0800)16 30 30

Plan Chorzowa

wraz z przeszukiwarką ulic znajdziesz na stronie http://www.chorzow-online.pl/.

Na tej stronie znajdziesz również kilka informacji o życiu kulturalnym w Chorzowie.

Polecamy

Teatr Rozrywki w Chorzowie

Kino

Blisko sauny (2km) znajduje się największe kino na Śląsku z projekcjami trójwymiarowymi IMAX http://www.hpokus.pl/ dojazd tramwajem w kierunku Katowic

Hotel

Hotel Batory

41-500 Chorzów Batory al. Bojowników 46 tel. 032 77 22 686, 246 73 75

Parkowanie

Parkowanie na ul. Leśnej - bezpłatne

Parking strzeżony ul. Szpitalna - 300 m od sauny - dojazd ul. Żelazną (na jednym końcu znajduje się budynek sauny, na drugim zjazd na ul. Szpitalną w prawo)

TAXI

Nasi Klienci najczęściej korzystają z dwóch korporacji taksówkowych - bezpłatnie można zamówic dowolną taksówkę w barze:

Radio - Taxi Chorzów tel. 2 463 463

Trio - Taxi tel. 2 413 213

 
bearwww.com